Nasz barwny gość wkroczył na salę w kolorowym, świecącym ubraniu, ogromnym kapeluszu ozdobionym kwiatami i w butach nie do pary. Uczniowie klas III Szkoły Podstawowej im. 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich zostali przywitani tytułową piosenką z programu „TIK-TAK” w którym pisarka odgrywała rolę Ciotki Klotki.
Ewa Chotomska  poza „TIK-TAKIEM” występowała także w programach „Domowe Przedszkole”, „Ciuchcia” i „Fasola”. Jest autorką ponad 500 tekstów piosenek dla najmłodszych i producentką programów edukacyjnych dla dzieci, takich jak „Jedyneczka” i „Budzik”.
Na spotkaniu uczniowie słuchali z zainteresowaniem opowieści Pani Ewy o sobie samej, jej działalności na przestrzeni lat, o dzieciństwie i zabawach ze swoją mamą (również słynną autorką bajek dla dzieci- Wandą Chotomską) w rymy dzięki którym rozwijała wyobraźnię i wzbogacała słownictwo. Podczas spotkania dzieci razem z autorką śpiewały znane piosenki- „Mydło lubi zabawę” czy „Szczotka, pasta”, chętnie odpowiadały na zadawane pytania i rozwiązywały zagadki. Niektórzy uczniowie zostali wywołani na środek sali gdzie Pani Ewa nagrodziła ich drobnymi upominkami za poprawne odpowiedzi.
Po spotkaniu, które miało niezwykle głośny i żywiołowy przebieg dzieci mogły zakupić książki pisarki i otrzymać od niej dedykację z autografem.
 Galeria zdjęć:Załączniki: