Chór Novum


Od 2017 w placówce Rydzyńskiego Ośrodka Kultury pod dyrekcją doc. Aliny Pietrzak prowadzony jest chór “Novum”. Nazwa “Novum” powstała z pomysłu członków zespołu i oznacza początek czegoś nowego. Jednocześnie chór jest swoistego rodzaju kontynuatorem dorobku swojego dyrygenta, jak i części członków zespołu. Powstał on z inicjatywy entuzjastów śpiewu, których łączy wspólna pasja do muzyki chóralnej. Chór cały czas się rozwija i podejmuje nowe wyzwania. Repertuar chóru jest różnorodny. Od muzyki renesansowej po współczesną, a także utwory rozrywkowe oraz ludowe w opracowaniu artystycznym. Chór w 2022 roku obchodzić będzie jubileusz 5-lecia istnienia. Przez ten czas zdążył się wpisać w kulturalny krajobraz regionu i nie tylko, a występy zespołu przyjmowane są entuzjastycznie i cieszą się sporym zainteresowaniem. Zespół organizuje koncerty w kościołach i salach widowiskowych. W ciągu swoich 5 lat działalności ma już swoje pierwsze sukcesy na polu konkursowym, jak chociażby nagroda Grand Prix VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Chórów „Silesia Cantat” 2018 w Głogowie.

Chórzyści popularyzują i promują bogactwo muzyki chóralnej, a swoją działalnością przyczynia się do kulturalnego i społecznego rozwoju gminnego i regionalnego. Przy współpracy z licznymi podmiotami organizuje wiele  koncertów, spotkań, imprez muzycznych i rozrywkowych. Ponadto promuje swój region przy okazji wyjazdów w celach szkoleniowych, koncertowych, a także turystycznych. Rozpowszechnia swoją działalność poprzez wydawnictwo materiałów reklamowych, broszur i publikacji muzycznych. Jednocześnie prowadzi działalność dokumentacyjną, posiada bogate archiwum zdjęć, nagrań i filmów. Wszystko to ma miejsce przy licznej współpracy i współdziałaniem z władzami samorządowymi, oświatowymi, kościelnymi, instytucjami, fundacjami, stowarzyszeniami, firmami i osobami prywatnymi. Ponadto mocno współpracuje z lokalnym środowiskiem muzycznym i artystycznym. Swoją działalnością promuje kulturę muzyczną w regionie, województwie i w kraju.

Oprócz dużych imprez i koncertów lokalnych chór uczestniczył w licznych przeglądach, festiwalach, imprezach folklorystycznych, okolicznościowych i charytatywnych. To przede wszystkim liczne występy lokalne dla kościołów, szkół i domów kultury.

CZWARTKI: 18:00 - 20:00

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz